Wysokie temperatury za oknem skłaniają wszystkich do poszukiwania najróżniejszych sposobów, żeby się ochłodzić. Pierwszym, który oczywiście każdemu może przyjść do głowy jako pierwsza myśl jest zdobycz technologii XX wieku, czyli klimatyzacja, ale nie każdy może sobie na nią pozwolić, gdyż jest droga i nie wszędzie jej zakładanie jest opłacalne, jak np. w mieszkaniu. Jak schłodzić temperaturę w mieszkaniu lub po prostu przetrwać upały niskim kosztem? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie na co najmniej kilka sposobów.

Pij dużo!

To, o czym szczególnie należy pamiętać podczas upalnych dni, to odpowiednie nawodnienie. Należy pić odpowiednią ilość wody w regularnych odstępach czasu. Woda nawadnia nasz organizm i pozwala mu lepiej znosić wysokie temperatury.

Podczas gorących, letnich dni można sobie jednak urozmaicać menu i nawadniać się również schłodzonym arbuzem, sokami, ogórkiem czy też melonem.

Nieoceniona może się okazać również woda z cytryną lub pomarańczą i miętą z dokładką lodu. Tak przygotowany drink bezalkoholowy na pewno przyniesie ulgę.

Chłodne przekąski i lody

Napoje to nie jedyne, czym można się schłodzić w gorący dzień. Można w tym celu jeść lody kupione w sklepie lub też zrobić je samemu. Najlepiej w takie gorące dni sprawdzają się sorbety, które można przygotować z wielu owoców sezonowych.

Zimny prysznic ostudzi

Innym sposobem na radzenie sobie z upałami jest wzięcie chłodnego prysznica lub wymoczenie nóg w chłodnej wodzie. Doświadczenie dowodzi, że prysznic przynosi chwilową ulgę, ale też rozjaśnia myśli i poprawia samopoczucie.

Nie należy jednak z tym przesadzać, gdyż narażanie organizmu na częste różnice temperatur, gdyż można się nabawić anginy lub zwykłego przeziębienia.

Domowa klimatyzacja niskim kosztem

Jednym z ciekawszych sposobów na przygotowanie sobie klimatyzacji w domu niskim kosztem jest zamrożenie kilku butelek z zimną wodą i ustawienie ich w lekkim przeciągu lub przed wiatrakiem.

W ten sposób ustawione butelki z lodem zapewnią delikatną, zimną bryzę w upalny dzień. To rozwiązanie w połączeniu z wietrzeniem mieszkania może przynieść zauważalną różnicę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.