Wysokiej jakości świece nadają wnętrzu niezaprzeczalny charakter, elegancko zapraszają do pomieszczeń domu i nadają całości miękkości i estetyki. Tradycyjne świece woskowe lub świece LED, wybór jest szeroki. Ale jak rozpoznać wysokiej jakości świecę?

Świece woskowe

Jeśli jesteś jedną z tych osób, które kochają jakość, kunszt i tradycyjne produkty, to ustawisz swój wzrok na świecach woskowych. Aby dobrze je wybrać, należy wziąć pod uwagę kilka istotnych aspektów. Rodzaj wosku, z którym wykonywana jest świeca, powinien być jednym z pierwszych kryteriów wyboru.

  • Wosk mineralny. Jest to wosk parafinowy, który ma tę zaletę, że jest trwały w czasie.
  • Wosk pszczeli. Ta odmiana wosku jest jedną z najbardziej jakościowych, ze względu na jego rzadkość, która nadaje mu ekskluzywny aspekt.
  • Wosk roślinny. Najczęściej wytwarzany jest z rzepaku lub soi. Może on pochodzić z upraw gwarantowanych, wolnych od GMO i pestycydów. Wosk mineralny jest do dziś najczęściej stosowanym woskiem. Należy mieć świadomość, że wysokiej jakości świeca wykonana z tej odmiany wosku nie może wydzielać czarnego dymu podczas spalania. Jeśli chodzi o woski pszczele i roślinne, mają one tę zaletę, że palą się długo i czystym płomieniem, często nawet do 50 godzin.


Również jakość knota jest kolejnym ważnym wskaźnikiem. Aby mieć pewność, że dokonasz właściwego wyboru, wybierz knoty 100% bawełny lub przynajmniej postaw na knoty wykonane z produktów naturalnych, takich jak len. Należy również zwrócić uwagę na długość płomienia. Zalecany wymiar wynosi od 1cm do 1,5cm w zależności od wielkości świecy. Zbyt długi płomień jest zwykle związany z produkcją sadzy. W rzeczywistości, im mniej sadzy jest produkowana, tym wyższa jest jakość płomienia.

Oczywiście, należy wziąć pod uwagę jakość zapachu świec zapachowych. Najlepiej jest wybierać zapachy z olejków eterycznych. Zapach będzie tym przyjemniejszy, że unikniesz syntetycznych perfum składających się głównie z pochodnych ropy naftowej.

Wysokiej jakości świece LED

Oprócz tradycyjnych świec woskowych, świece LED są również bardzo przyjemne i eleganckie. W rzeczywistości nie są one ze sobą sprzeczne i połączenie tych dwóch rodzajów świec w domu jest doskonałym rozwiązaniem. Świece LED można postawić na pięknie udekorowanych stołach bez obawy, że się spalą. Aby wybrać odpowiednią jakość świecy LED, należy zwrócić uwagę na różne elementy.

W miarę możliwości należy preferować świece wykonane z wosku roślinnego jak i pszczelego. W obu przypadkach będziesz miał pewność, że wybierzesz produkt wykonany z wysokiej jakości materiałów. Inną zaletą tego wosku jest to, że nadaje on świecy LED podobny wygląd do świecy woskowej. Łatwiej jednak znaleźć plastikowe świece LED, z których wiele jest wysokiej jakości.

Ponadto należy zwrócić szczególną uwagę na kształt i kolor światła świecy LED. Te najbardziej jakościowe można rozpoznać po tym, że trudno je odróżnić od tradycyjnej świecy. Światło wygląda jak płomień, ponieważ migocze i ma kolor bursztynowy. Ten migoczący płomień może być również płomieniem 3D o zaokrąglonym kształcie, na którym kolor płomienia zmienia się z mniej lub bardziej ciepłymi odcieniami jak na płomieniu naturalnym.

Doskonałym wskaźnikiem jest również kształt knota: najbardziej wyszukane, a tym samym najbardziej eleganckie są te, których kształt jest podobny do wahadłowego płomienia.

Wreszcie, czas palenia jest kryterium, które należy zachować przy wyborze świecy LED wysokiej jakości. Modele z najwyższej półki mają ponad dziesięciogodzinną autonomię działania, dzięki dwóm małym bateriom. Inne, jeszcze bardziej zaawansowane modele mogą być używane z pilotem zdalnego sterowania i timerem do sterowania czasem zapłonu i ustawiania czasu rozpoczęcia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.