Zdarza się najlepszym z nas. Czasami, pomimo naszych najlepszych chęci stworzenia ciekawego wizualnie pomieszczenia, utkniemy w rutynie aranżacyjnej. Kiedy tak się dzieje, nie ma innego wyjścia, jak tylko wstrząsnąć i zrobić wszystko, co w twojej mocy, aby stworzyć nowy wygląd. Na szczęście ten proces niekoniecznie musi rozbijać bank. Przedstawiliśmy cztery niedrogie sposoby na tchnięcie nowego życia w Twoje wnętrza. Przeczytaj poniżej, aby zobaczyć, jak możesz to osiągnąć.

Zmień rozmieszczenie pokoi

Może się to wydawać proste, ale czasami wszystko, co musisz zrobić, aby stworzyć nowy wygląd, to zmienić aranżację istniejących mebli i akcesoriów. Na początek trzymaj się jednego pokoju na raz, aby nie dać się przytłoczyć, ale dla odmiany rozważ wszystko w tej uczciwej grze. Przerób układ mebli. Umieść swoje akcesoria w różnych miejscach. Włącz grafikę na ścianach.

Kluczem do wykonania tej pracy jest otwarty umysł. Czasami nowy układ może wydawać się tak dziwny i nie na miejscu, że natychmiastowe przywrócenie układu do poprzedniego stanu może być kuszące. Radzimy odczekać co najmniej kilka dni przed poddaniem się tej potrzebie. Przyzwyczajenie się do nowej konfiguracji może zająć kilka dni, ale prawdopodobnie okaże się, że cieszysz się, że przeczekałeś.

Testuj zmiany aranżacji

W aranżacji wnętrz czasami mniej znaczy więcej. Rozmawialiśmy już o tym, dlaczego każdy pokój musi zawierać jakąś negatywną przestrzeń i teraz jest idealny czas, aby poprawić tę rozdzielczość. Pomyśl o nadaniu pomieszczeniu nowego wyglądu, edytując część niepotrzebnego bałaganu, zwłaszcza jeśli jesteś typem osoby, która lubi trzymać się wielu drobiazgów.

Aby to zrobić, chodź po pokoju i podnosić po kolei wszystkie przedmioty, które Twoim zdaniem mogą być zaśmiecone. Następnie zadaj sobie pytanie: w jakim celu służy to w pokoju? Jeśli nie masz łatwej odpowiedzi na temat przedmiotu, być może nadszedł czas, aby rozważyć przekazanie go lub wyrzucenie, jeśli jest w złym stanie. W końcu powinieneś mieć bardziej przejrzystą, opływową wersję przestrzeni.

Stylizuj powierzchnie

Stylizacja powierzchni to wspaniały sposób na odświeżenie wyglądu pomieszczenia. W końcu to jedna sztuczka, której projektanci wnętrz używają, aby naprawdę wykończyć przestrzeń i nadać projektowi celowy wygląd. Jeśli masz w domu puste stoły i półki, możesz ich użyć, aby przenieść swoje wnętrza na wyższy poziom. A co najważniejsze, w zależności od tego, jakie elementy wystroju i akcesoria rozłożysz w domu, możesz nie wydawać pieniędzy, aby to się stało.

Ten manewr polega na tworzeniu grup. W razie wątpliwości postępuj zgodnie z zasadą trzech. Grupy o numerach nieparzystych są bardziej interesujące wizualnie niż grupy o numerach parzystych. W szczególności trzy wydaje się być idealną liczbą dla grupy, w przeciwieństwie do jednego, pięciu lub nawet siedmiu, ponieważ jeden element może wydawać się zbyt prosty, podczas gdy dwa ostatnie mogą wydawać się zbyt zagracone.

Wybierając elementy do grupowania, chcesz się upewnić, że są one na tyle różne, aby wzbudzić zainteresowanie wizualne, a jednocześnie mają wspólny wątek, aby je ze sobą powiązać. Chociaż wszystkie akcesoria mają różne kształty, mają jednorodną monochromatyczną kolorystykę.

Wymień swoje akcesoria

Ten ostatni może Cię trochę kosztować, ale kiedy naprawdę jesteś w rutynie projektowania wnętrz, wymiana akcesoriów to niezawodny sposób, aby tchnąć nowe życie w przestrzeń. A co najlepsze, chociaż kilka poduszek do rzucania i niektóre obrazy ścienne są wydatkiem, kosztują kilka groszy za dolara w porównaniu z ponowną przebudową pokoju od góry do dołu. Kiedy o tym myślisz, nadal jesteś oszczędny.

Kluczowe jest tutaj skoncentrowanie się na wprowadzeniu akcesoriów do przestrzeni, która naprawdę wywrze wpływ. Wybierz te, które mają odważny akcent kolorystyczny lub wprowadź dawkę wzoru. Oczywiście nie trzeba dodawać, że chcesz, aby te nowe akcesoria różniły się od starych, aby nadać im świeży wygląd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.