Fotele wiszące ponownie zaczęły cieszyć się zamiłowaniem odbiorców. Nie jest to huśtawka, jednak wygląda nieco podobnie, gdyż podobnie jak ona zwisa on z sufitu lub ze stelaża i można na nim usiąść. Jest on meblem nowoczesnym, stąd też coraz więcej osób wybiera go przy meblowaniu swoich mieszkań czy ogrodów. Nie ma się co dziwić, iż zbiera on coraz więcej swoich zwolenników, gdyż jest on niesamowicie wygodny, a także prezentuje się świetnie, zwłaszcza w nowoczesnych wnętrzach oraz w ogrodach.

Dodatkowo też taki fotel wiszący zapewnia rozrywkę, gdyż można się w nim delikatnie bujać, prawie jak na huśtawce. Coraz częściej jest on wybierany na tarasy, do salonów, a nawet do gabinetów, gdzie wykorzystywany jest jako fotel do pracy przy biurku. Taki wiszący fotel występuje w dwóch formach: ze stelażem lub bez. Ten podział wywołuje często niemały dylemat, gdyż wiele osób zastanawia się, który z nich będzie lepszy.

Fotel wiszący ze stelażem czy bez?

Problem wyboru znika, kiedy myślimy o fotelu do ogrodu lub taras. W tej sytuacji nie mamy sufitu, do którego można by zamocować fotel, dlatego opcja mebla montowanego na suficie niemal w 100% przypadków odpada i pozostaje opcja ze stelażem.

Kiedy jednak wybieramy fotel wiszący do wnętrz, tu już należy się mocno zastanowić. Przede wszystkim, niezależnie od rodzaju podwieszenia mebla, zawsze należy wybierać taki, który będzie miał zapewnioną solidną konstrukcję, gdyż z całą pewnością nie byłoby przyjemnie nagle spaść wraz z siedziskiem na podłogę podczas pracy czy relaksu. Najlepiej kupować taki rodzaj mebli tylko u sprawdzonych sprzedawców z dobrymi i rzetelnymi opiniami.

Stojąc przed dylematem związanym z zawieszeniem fotela, należy najpierw zastanowić się, czy w ogóle w naszym domu, czy mieszkaniu mamy możliwości do zawieszenia mebla w suficie, bo jeśli nie, to sprawa sama się rozwiązuje.

Poza tym warto także pomyśleć, czy w przyszłości chcielibyśmy zmieniać miejsce fotela, czy raczej cały czas byłby on w jednym, stałym miejscu. Jeśli chcielibyśmy przenosić fotel ze względu na przemeblowanie pomieszczenia lub by po prostu tymczasowo uzyskać więcej miejsca, zdecydowanie warto postawić na fotel ze stelażem, natomiast kiedy jesteśmy pewni, iż taki fotel już zawsze będzie stał w jednym miejscu, dobrym rozwiązaniem jest kupno fotela montowanego na suficie.

W przypadku, kiedy decydujemy się na montaż do sufitu, warto dodatkowo zwrócić uwagę na sposób jego montowania, a także czy w zestawie do mebla dołączone jest wszystko, co jest niezbędne do montażu. Równie istotną kwestią jest również samo to, na czym dany fotel będzie wisiał, najczęściej sznur czy łańcuch, który musi być bardzo solidny i wytrzymały.


Oba rozwiązania są dobre i mają swoje zalety i wady. Dobrze jest jednak je dokładnie przeanalizować przed zakupem tego rodzaju mebli, żeby potem swojej decyzji nie żałować. Warto pomyśleć o tym, kiedy będziemy korzystali z danego fotela i w jaki sposób, gdyż ta wiedza zdecydowanie ułatwi nam wybór najbardziej odpowiedniego dla nas modelu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.